Doklady požadované při přijetí

Požadované doklady a věci:

  1. žádost o hospitalizaci od ošetřujícího lékaře (praktického nebo specialisty, propouštěcí zpráva z jiného zdravotnického zařízení)
  2. platný průkaz pojištěnce zdravotní pojišťovny a občanský průkaz
  3. legitimace pracovní neschopnosti, je-li vystavena ošetřujícím lékařem, v opačném případě bude vystavena ošetřujícím lékařem NNP při přijetí (pacient musí při přijetí oznámit, že pracuje, zpětně nelze legitimaci vystavit)
  4. odborné nálezy, rozpis užívaných léků, speciální léky (např. pro léčbu epilepsie, psychiatrických onemocnění, cytostatika)
  5. osobní zdravotní pomůcky (např. hole, berle, chodítka, vozík, zubní a jiné protézy, ortézy, brýle, naslouchadla, apod.)
  6. osobní hygienické prostředky (zubní kartáček a pasta,tekuté mýdlo, šampon, holicí potřeby)
  7. osobní prádlo , uzavřenou domácí obuv na RHB,případně pohodlný domácí oděv

Co s cennostmi při přijetí na lůžko?

K plánovanému přijetí do nemocnice nedoporučujeme nosit větší finanční obnosy, cennosti. Pokud však u sebe budete mít cenné věci (šperky, větší finanční částky nebo důležité doklady), doporučujeme požádat o jejich uložení do nemocničního trezoru. Podrobnější informace o možnosti uložení vašich cenných věcí do trezoru získáte u zdravotních sester přímo na lůžkovém oddělení.

Co se bude dít po příchodu na oddělení?

Po příchodu na lůžkové oddělení se vás ujme sociální pracovnice, zdravotní sestra, která ve spolupráci s ošetřovatelkou a sanitářkou zajistí vaše uložení na lůžko. Jednotlivé součásti vašeho civilního oděvu budou zapsány a uloženy ve zamykatelné skříni na pokoji. Pro uložení vašich osobních věcí budete mít na pokoji vždy k dispozici noční stolek.

Nahoru